W drugim roku życia dziecko zaczyna gwałtownie się rozwijać fizycznie

W drugim roku życia dziecko zaczyna gwałtownie się rozwijać fizycznie. On już idzie, ale od czasu do czasu spada, niepewnie trzyma się na nogach. Wykazując samodzielność, dziecko dociera do tego, co mu się należy, nie zwraca uwagi na zabawki i zabiera punkty, pudełka, kosmetyki swojej mamy, ojcowską gazetę i inne “dorosłe” rzeczy. Dziecko może długo kręcić klamki, rozważać urządzenia elektryczne: mu interesujące przedmioty, do których nie mógł dotrzeć wcześniej. Każda próba dorosłych odwrócić uwagę dziecka od tych przedmiotów kończy się jego łzami.

Może powinien spróbować wykorzystać to zainteresowanie dziecka do zwykłych rzeczy i przedmiotów dla jego rozwoju?

Do tego celu idealnie nadają się do gry z kaszą, grochem, fasolą, wodą.

Kasze można przesypywać z dużego naczynia w małą, łyżką, , plastikowej .

Poproś dziecko zebrać rozsypane groch i fasola palcami w różne pudełka.

Z wodą, odpowiednio, lepiej grać w wannie. Dziecko z przyjemnością będzie zlać wodę z jednego kubka do drugiego. Plastikową łyżką można napełniać naczynia. Zabawki wprowadzone do gry w wannie, nie muszą być ciężkie, a unoszące się przedmioty powinny znajdować się pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli zdecydujesz się zaktualizować łazienki, to na stronie internetowej.

Roczne dzieci często sięgają do urządzeń elektrycznych, co może prowadzić do wielu problemów i ciężkie oparzenia i obrażenia. Urządzenia elektryczne, które tak przyciągają dzieci, można z łatwością wymienić się zabawkami, wybranymi poprawnie w sklepie dziecięcym. Biorąc pod uwagę chęć okruchy kręcić, ściskać, rzucać, push, zaproponuj mu zabawki z odpowiednimi funkcjami.

Dzieci kierownica z przycisków, dźwignie bardzo spodoba się dziecku. Klikając na przycisku, obracając ramiona, dziecko nie tylko rozwija palce, ale i uczy się pojęcia takie, jak: “lewo”, “prawo”. Takie same funkcje posiadają ośrodki gier-maty. Dziecko, bawiąc się tymi zabawkami, nie tylko naciska, skręca występy, ale także muzyczne, efekty świetlne. Równolegle z koordynacją ruchu i uwagi rozwija się motoryka palców.

Przy okazji, na motorykę palców można wpływać nie mniej ciekawymi zabawkami. Duże guziki z , szkolenia “miękkie buty”, “buty do biegania” z – niezbędne rzeczy dla dziecka. Są one nie tylko uczą uwadze, koordynacji ruchów. Z tymi zabawkami dziecko nauczy i własne buty.

Gry z materiałami budowlanymi. Wiele konstruktorzy z dużymi szczegółami rozwijają nie tylko zdolności motoryczne rąk, koordynację ruchów. Dzieci poznają słowa, którzy nazywają rozmiary i proste kształty części, ich kolor. Można zacząć budować wieże i domy z identycznych kolorystycznie i wielkości kostek, stopniowo komplikować grę, dodając liczbę kości i części różnych kolorach. W trakcie gry można zapytać mała złożyć czerwony kostka, zielony trójkąt. Stopniowo dziecko nauczy się rozpoznawać podstawowe kolory i kształty.

Wszystkie wymienione wyżej umiejętności i zdolności okruchy można rozwijać za pomocą klasycznej, ukochanej zabawki-ostrosłupów. Uczyć trzeba ją w kilku etapach. Najpierw do gry używana jest wielki pierścień. Dziecko musi zrozumieć zasady gry. Nie zaleca się rdzeń piramidy w pierścień, należy robić wszystko na odwrót. Jak tylko dziecko nauczy się pierścień w rdzeń piramidy, można zaproponować mu jeszcze dwa pierścienie. Pierścienie piramidy powinny być malowane tylko podstawowe kolory i ich nie powinno być więcej niż cztery na początkowym etapie rozwoju.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie www.banaby.pl meble dla dzieci gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy