V druhém roce života dítě začíná prudce rozvíjet fyzicky

V druhém roce života dítě začíná prudce rozvíjet fyzicky. On už chodí, ale čas od času padá, nejistě drží na nožkách. Projevující nezávislost, dítě táhne k tomu, co je potřeba, je věnovat pozornost na hračky a vezme si brýle, krabičky, make-up své matky, noviny a další “dospělé” věci. Dítě může dlouho kroutit kliky dveří, považovat spotřebiče: mu zajímavé předměty, do nichž nemohl oslovit dříve. Každý pokus pro dospělé odvrátit z těchto předmětů končí jeho slzami.

Možná by měli zkusit použít tento zájem dítěte na běžné věci a předměty pro jeho rozvoj?

Pro tento účel jsou ideální hry s obilí, hrách, fazole, vodou.

Obiloviny lze promíchat z velké v malé, lžičkou, , plastové .

Nabídněte dítěti shromáždit hrách a fazole v různé krabičky.

S vodou, respektive, hrát lépe ve vaně. Dítě s velkým potěšením, bude dekantujte vodu z jednoho kelímku do druhého. Plastovou lžičkou možno naplnit nádobí. Hračky, používá pro hry ve vaně, nesmí být těžké a plovoucí předměty by měly být vždy pod kontrolou dospělé osoby. Pokud se rozhodnete pro upgrade záchod, pak vám na stránky.

děti jsou často přitahovány k , že může vést k mnoha problémům a těžké popáleniny a . Elektrické spotřebiče, které tak přitahují děti, je možné snadno nahradit hračkami, vybranými správně v dětském obchodě. Vzhledem k tomu, touha drobky kroutit, mačkat, házet, posunout, nabídnout mu hračky s příslušnými funkcemi.

Dětský volant s , velmi potěší dítě. Kliknutím na tlačítko otáčením páky, dítě nejen rozvíjí prstíky, ale i asimilátů pojmy jako “vlevo”, “vpravo”. Stejné funkce mají hrací centrum-koberce. Dítě tím, že hraje s těmito hračkami, a to nejen klikne, změní , ale také zahrnuje hudební a světelné efekty. Souběžně s koordinací pohybu a pozornost se vyvíjí prsty.

Mimochodem, na motorických prstů může mít vliv ne méně zajímavými hračkami. Velké knoflíky s , “měkké “, “tenisky” s – nutná věc pro dítě. Nejen oni se učí pozornosti, koordinace pohybů. S těmito hračkami se dítě naučí a vlastní boty.

Hry se stavebními materiály. Různé stavebnice s velkými detaily rozvoji nejen motorických ruky, koordinaci pohybů. Děti se učí slova, jež se rozměry a jednoduchý tvar dílů, jejich barva. Může začít stavět věže a domy z identických podle barvy a velikosti kostky, postupně komplikovat hru, čímž počet kostek a dílů různých barev. V průběhu hry je možné požádat o podat červená kostka, zelený trojúhelník. Postupně se dítě naučí rozlišovat základní barvy a tvary.

Všechny výše uvedené dovednosti a schopnosti drobky lze rozvíjet s pomocí klasické, všemi oblíbené hračky-. Zvládnout ji budete muset v několika krocích. Nejprve se pro hry používá největší kroužek. Dítě musí pochopit princip hry. Nedoporučuje se tyč v kruhu, je třeba dělat vše naopak. Jakmile se dítě naučí kroužek na tyč , je možné nabídnout mu další dva kroužky. Kroužky měly být natřeny pouze základní barvy a jejich nesmí být více než čtyři v počáteční fázi rozvoje.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na www.Banaby.cz dětský nábytek kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa