Kyrgios vyvádzal v Paríži: Kecy! Keby som bol Djokovič, tak mlčíš, reval na rozhodcu

Pár zápasov má za sebou grandslamové French Open a už môžu fanúšikovia aj odborná verejnosť riešiť poriadny škandál. A že sa o Bet365-Podrobnosti tu neho postaral austrálsky rebel Nick Kyrgios, asi nikoho neprekvapí. Počas stretnutia prvého kola s Marcom Cecchinato, až 124. hráčom sveta, sa trápil viac, než bolo zdravé. Bojovného Taliana zdolal po dvoch vydretých sadách 7: 6, 7: 6 a 6: 4.Oveľa viac sa však “preslávil” svojím výstupom s rozhodcom.

dvadsaťjedenročného búrliváka naštvala situácie z tiebreaku prvého setu, keď bol hlavným rozhodcom napomenutý za to, že po podávači loptičiek trochu nevyberaným spôsobom žiadal uterák. “To je neuveriteľný, čo predvádzate, ste na mňa vysadený, inak si to neviem vysvetliť,” kričal na rozhodcu.

“Nepočul ma, musel som na seba upútať pozornosť,” hájil Kyrgios fakt, že na chlapca zvyšoval hlas. Rozhodcu však o svojej pravde nepresvedčil. “Teraz už to všetko chápem. Je mi jasný, o čo vám ide. Ste na mňa vysadený. ​​Aké pravidlá som podľa vás porušil?” obhajoval sa rozbehnutý Austrálčan.

Fanúšikov si svojím vystúpením pochopiteľne príliš nezískal a pri servise mu to tiež dali najavo.Do Australanova podaní sa niekoľkokrát ozval piskot z porastov, čo rodáka z Canberry nahnevalo ešte viac. “A čo je toto? To, že mi hulákajú do servisu, to vám príde v poriadku,” pustil sa do Ramosa Kyrgios.

Ani tu sa však pochopenie zo strany Ramosa nedočkal. “To sú všetko zas * aný kecy. Keby som bol Djokovič, to by ste bol ticho, čo?” narážal Kyrgios na konflikt svetovej jednotky počas finálového zápasu na turnaji v Ríme, kedy srbský tenista s hlavným arbitrom diskutoval o regulárnosti kurte.

Prvý set však Kyrgios napriek ostrej výmene názorov do víťazného konca doviedol, tiebreak vyhral 8: 6 .Rovnakým spôsobom ovládol aj druhú sadu, v tretej zvíťazil 6: 4 a po 2 hodinách a 24 minútach postúpil do druhého kola French Open.

Témy: šport, tenis, French Open, Roland Garros, nick Kyrgios