Jak wybrać meble, wygodne dla kręgosłupa – zalecenia lekarzy

Jak wybrać meble, wygodne dla kręgosłupa – zalecenia lekarzy

Wygodne i prawidłowa postawa powinna dostarczyć meble design, a nie ciągłym napięciu mięśni
AFI na Ukrainie

1

Utrzymywanie właściwej formie układu mięśniowo-szkieletowego, zależy od odpowiednio dobrane meble, których konstrukcja zapewnia wygodną pozycję. Przy wyborze mebli Lepiej być nie kierując się radą producentów i zaleceń lekarskich sprawdź.
krzesła

Badania wykazały, że największy nacisk na kręgosłup kręgów i występuje, gdy osoba siedzi. Często można zobaczyć, że w pozycji siedzącej jedną rękę uniesioną nad drugą, kręgosłup jest zakrzywiona. Nie kupić odpowiednie meble, ważne jest, aby nauczyć się siedzieć na nim dokładnie.

Krzesła powinny mieć nacisk lędźwiowego.

Podłokietniki powinny być usytuowane tak, że osoba łokcie, siedząc na krześle zrelaksowany, wypoczęty w nich, dając im ciężar kończyn górnych. Ta pozycja umożliwia ręczne przedramienia i dłoni ruch wysiłku – to ułatwia pracę pracowników biurowych.

W górnej części oparcia powinny być w postaci do tej części kręgosłupa, z którym pozostaje w kontakcie. Pozwoli to na utrzymanie prawidłowej pozycji ciała, pozwoli komfortowo nawet długotrwałego siedzenia.

Wysokość oparcia powinny być wystarczające, aby oprzeć się na górnej części pleców.

Przednia krawędź siedziska powinna być miękka i lekko obniża się lub opadający w dół, co eliminuje ściśnięcie naczyń krwionośnych nóg.

Powierzchnia siedziska powinna być równa sklep Banaby.pl i ma całą powierzchnię tej samej warstwie miękkiej powłoki. Następnie zadu, aby w pełni wykonywać swoje poparcie i funkcji bezpieczeństwa.

Krzesło i krzesło powinny pasować rozmiar.
stół

Powierzchnia robocza stołu, przy którym pracujesz stojąc, powinny być na poziomie ogólnego środka ciężkości podczas przyjmowania postawy podczas pracy. A rough wytyczne są przednie górne miednicy.

Zasada ta powinna być brane pod uwagę przy zakupie mebli kuchennych, zainstalowanie umywalki i korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego.

Jeśli powierzchnia robocza znajduje się poniżej środka ciężkości, należy użyć statywu, zwiększając wysokość powierzchni roboczej, a jeśli powyżej – za pomocą małego stołka lub podnóżek.
łóżko

Zapomnij o kołdry i dużymi poduszkami. Lepiej spać na wygodnym, półsztywnym łóżku zachować znajome krzywizn kręgosłupa (łóżko twarde mogą je spłaszczyć i miękkie – wzmocnienie).

średniej wielkości poduszka powinna być nieco poniżej głowy i szyi. Jeśli małej poduszce, blisko ciała, można podwinąć krawędź.

Przy prawidłowej postawy ciała powinny kup w sklepie Banaby być w stanie stworzyć optymalną równowagę pomiędzy szkielet i mięśnie kręgosłupa leżał najbardziej minimalne obciążenie.
Jak sprawdzić swoją postawę

Stań bokiem do lustra. Wydawać wyimaginowanej linii z góry na ramię przez stawu biodrowego. Kolano do połowy stopy. Jeśli linia jest od razu, wtedy. masz normalną postawę. Linia falista powinna cię ostrzec. Dbać o rozwój prawidłowej pozycji ciała podczas chodzenia, a kiedy siedzieć. Podczas snu i przenoszenia ładunków.