Dzieci – najcenniejsze, co mamy w życiu

Dzieci – najcenniejsze, co mamy w życiu! Oddajemy im dużo czasu, zdrowia, nerwów i siły, tak i środki pieniężne potrzebne są niemałe. Ale my, w żadnych okolicznościach, nie zgodzili się zrezygnować z tych inwestycji, bo te ulubione, figlarne, zabawne skarby – to jest nasze szczęście.

O tym, w jakiej atmosferze będzie się rozwijać i pielęgnować dziecko, planujemy jeszcze na długo przed jego pojawieniem się na światło. Wizualizujemy sobie, przestronnego, słonecznego pokoju, w małym łóżeczku, pluszowymi zabawkami, tapety z postaci z kreskówek, kolorowe i pełne życia zasłony na oknach.

Życiowe realia zwracają nas na ziemię, i przy wyposażeniu pokoju dziecka, zmuszają wziąć pod uwagę obszar pokoju, jej oświetlenie i układ, ilość środków pieniężnych, i fakt, że dziecko rośnie bardzo szybko. Pokój dziecka – to osobny świat, w którym każda rzecz, każda zabawka, rysunki na ścianach, każdy mebel – mają niebagatelne znaczenie. Zbiór tych pozornie nieistotnych rzeczy, położyć podstawę charakteru, tworzą podstawy psychicznego, moralnego i fizycznego rozwoju. Dla dziecka, plac zabaw dla dzieci jest i nauczania w klasie i salą gier, warsztaty twórcze, sypialnią, pomieszczeniem do komunikowania się z rówieśnikami. Dlatego przy wyborze mebli dla dzieci, stawiamy szczególne wymagania i życzenia do producentów i sprzedawców.

W dzisiejszych czasach, meble dla dzieci projektowane przez projektantów, którzy konsultują się z dziecięcymi psychologami, a dopiero potem ją uruchamiają produkcję. Przecież każdy etap rozwoju dziecka, różni się w jego preferencjach, w taki czy inny zestaw kolorów i rozwiązań konstrukcyjnych. W różnym wieku, u dziecka różne postrzeganie przestrzeni i swojego pobytu w tym miejscu. Dziecko przedszkolak uzyskać gotowy, będzie fajnie i przytulnie w jasnym wnętrzu, uczeń będzie czuć się komfortowo umeblowane pastelowych odcieni, a nastolatka spodoba wyciszony gama kolorów i żywe kolory akcesoriów. Dziecku spodoba się przytulny kącik z miękkimi zabawkami, a uczeń odwrotnie, przynajmniej części i maksimum wolnej powierzchni. Poza tym, z wiekiem staje się dziecko, tym bardziej oczywiste prawo samodzielnie zarządzać wyglądem swojego pomieszczenia.

Jaki by nie przedstawiała się meble dla dzieci, podstawowy warunek prawidłowego wyboru – bezpieczeństwo materiałów, z których jest ona wykonana. Przy takim założeniu, zdecydowanym liderem naszego wyboru, jest w meble z naturalnego drewna. Naturalne drewno – ekologiczny i trwały materiał, ale nie zapominaj, że on jest najbardziej kosztowny. Dzięki specjalnej obróbce, naturalne drewno, przestaje być wrażliwy na zmiany wilgotności i temperatury. Najlepsi przedstawiciele flory do produkcji mebli dziecięcych, to dąb, buk, olcha, brzoza, klon.

Jeśli jesteś przywiązany do gotówki, to najlepszym rozwiązaniem będą meble dla dzieci z wysokiej jakości MDF profilu (ang. MDF – Medium Density płyta pilśniowa gęstość średniowiecza) lub płyty WIÓROWEJ z minimalną zawartością formaldehydu (wskaźnik około zera). Wygodne i mało wymagające w pielęgnacji, różne rodzaje tworzyw sztucznych do mebli z laminatu i melaminy. Świetnie wyglądają układ modułów z MDF lub płyty WIÓROWEJ z kolorowymi plastikowymi elementami.

W każdym razie, sprzedaż wysokiej jakości mebli dla dzieci towarzyszy obecność wszystkich certyfikatów zabezpieczeń i dokumentów, potwierdzających zgodność ze standardami jakości. Drugim, nie mniej ważnym kryterium wyboru – bezpieczeństwo nie tylko materiałów, ale i urządzenia, meble dla dzieci. W głębi pokoju dziecka, nie powinny być ostre krawędzie, delikatne konstrukcje, szklane lub lustrzane drzwi, elementy konstrukcji, w których może on utknąć. Drobne elementy i okucia powinny mieć solidne mocowania, łączenia dopasowane co do milimetra. Łóżka, szafy, krzesła i stoły, muszą być mocne i mieć zwiększonej odporności. Bo dziecko, własną interpretację dorosłych definicji, położyć się na łóżku – to znaczy skakać, otworzyć drzwi na oścież, huśtać się na krześle – można i trzeba. Przewidzieć ważne jest, aby wszelkie ciekawostki, bo dzieci są w stanie na wszelkie “wyczyny”.

Rób wybór dokładnie i starannie, by twoje dzieci żyły słonecznym i jasnym świecie. Przecież oni wierzą, że mama i tata – potężni czarodzieje, które tworzą dla nich piękne i beztroskie życie. Kochasz dzieci! W zamian dostaniesz radość i szczęście na całe życie!
Artykuł sponsorowany przez: sklep internetowy Banaby.pl