Bezpečnosť detí na ceste, závisí predovšetkým na nás

Bezpečnosť detí na ceste, závisí predovšetkým na nás, dospelých, ako aj učíme deti pravidiel cestnej premávky a či budú dbať na všetky hrozby, že mnohí z nich okolo.

Je jasné, že deti nie sú schopné ako dospelí analyzovať pohyb vozidiel na hluk, oko na odhad vzdialenosti, rýchlosť a smer. Preto je veľmi dôležité, aby dieťa poznal základné pravidlá správania sa na ceste dávno pred tým momentom, kedy si začne chodiť okolo miestne a mestské ulice bez dospelého.

Podrobný manuál vedieť dieťa na ceste

Vysvetliť na vaše dieťa, prečo je potrebné venovať pozornosť na niektoré veci, a pritom zostať na ulici. To zahŕňa nielen zrejmé, hrozby, ako napríklad prekročenie rýchlosti áut, ale nie je tak zrejmé, napríklad automobily, ktoré sa môžu náhle ísť z rohu domu, alebo skutočnosť, že vodiči nie vždy zastaviť, aj keď vidím chodcov na crosswalk. Vysvetľovať dôvody na opatrnosť a uvádza príklady, kedy je potrebné byť obzvlášť pozorný, môžete pomôcť dieťaťu pochopiť, prečo, čo on očakáva, že bude dôležité a aké by mohli byť dôsledky zanedbanie základných pravidiel.
Naučte svoje dieťa, základné pravidlá pre chodcov správanie späť potom, ešte ísť spolu s ním. Vždy dodržiavajte všetky predpisy cestnej premávky, vysvetlite dieťaťu príklad, prečo je to potrebné urobiť tak, alebo inak, ako konať v neobvyklých situáciách. Tak, v čase, keď sa dieťa bude pohybovať po meste bez vašej podpory, žiadne pravidlá a situácia by sa nemala dať mu vo zvláštnej polohe.
bezpečný spôsob, ako deti
Súkromné dieťa zvyk vždy zastaviť pred krížovej cesty. Zakaždým, keď by zastavenie, pripomenúť im, že je potrebné sa pozrieť okolo seba a počúvať, nie blíži autom z oblasti mimo dohľadu.
Zároveň sme si, že to nie je len dôležité, aby sa spoliehať len na sluch, ako mnoho moderných vozidiel ísť veľmi tichý. Mali by ste použiť a sluchu a zraku pre security check.
Skontrolujte, či vaše vedomosti: klásť otázky, vzorové situácie, kontrola stanovísk a opatrení dieťaťa do nich, upraviť, ak je to potrebné.
Nech sa dieťa naučí loviť očný kontakt s vodičom pred prekročením ceste. Takže si môžete byť istí, že vodič si všimol jeho prítomnosti.
Niekedy je to nemožné, pretože niektoré vozidlá sú príliš tónovaný alebo príliš vysoká pre dieťa vidieť človeka v sedadla vodiča, ale je to jedna z metód zabezpečenia.

Naučte svoje dieťa pochopiť význam signálov a farby semaforu a dodržiavať tieto pravidlá. Aj objasnenie hodnôt základných dopravných značiek, keď ste chodili spolu na ulici.
Čím skôr začnete učiť dieťa to, čím lepšie si bude pamätať, a on nebude mať túžbu obísť tieto pravidlá.
Pomocou hry s hádať zmysle známky.
Naučte svoje dieťa, byť opatrní, prechádza neriadených križovatiek, v blízkosti vjazdy, ukázalo sa, pruhov. Pripomeňme, že hlavou, vodič nie je vidieť ľudí, ktorí sú prekročení ulici, ako aj tých, ktorí sú pred nami, niekedy vodič nemal ani spomalene zabezpečiť č chodcov. Trvajú na tom, že na ceste je vždy dôležité byť opatrný, aj keď na prvý pohľad nikto.
Vysvetliť rôznych situáciách, používať hračky autá, si môžete kúpiť špeciálne pripravený hrať v ceste – tak v hravým spôsobom môžete naučiť pravidlá správania nielen v typických prípadoch, na ceste, ale aj zvážiť neštandardné a nepredvídaných situácií, ktoré môžu nastať.
Uistite sa, že dieťa jasne chápe nebezpečenstvo prehozhdenie ceste medzi zaparkované autá. Vysvetlite mu, že to nie je možné, pretože to nie je možné, v čase, vidieť auto, ktoré môže v tomto čase ísť na ceste.
Článok podporovaný: nábytok Banaby.sk