A zachowanie płci przeciwnej od zachowania bohaterów książkowych

Wydawało by się, w czym problem? Tak samo, jak i wszystkie, znaleźć bratnią duszę i żyć długo i szczęśliwie, dobra żyjecie długo i szczęśliwie. Tylko i tutaj nie jest tak proste. (Jeśli już dawno wyszły z delikatnego wieku, ale nadal jedna i w żaden sposób nie można zrozumieć, dlaczego nie można założyć rodzinę, przeczytaj artykuł “Głównym powodem, dla którego kobieta nie może tworzyć trwałe relacje z mężczyzną i wyjść za mąż)

Podczas gdy rówieśnicy w szkole uczyli się rozmawiać “o wszystkim i o niczym” z płcią przeciwną, na poziomie gospodarstwa domowego, opanowanie psychologii, spacerowaliśmy po parkach rozrywki, świętowali urodziny, siedzieli sobie u znajomych (mówiąc językiem surowego wychowania, “byczyliśmy”), co robili? Poprawnie. Czytać książki, grać na itp., zależy, gdzie w dzieciństwie nas oddali. Jakie by nie były relacje z płcią przeciwną w instytucie lub na uczelni, szkoła — plast długości do 10 lat, i od bagażu “książkowych” i “rodzicielskich” wyobrażeń o życiu przejść do realiów nie tylko.

Nie ma wątpliwości, że książki są wspaniałe, tylko nasze klasyki znane na całym świecie, i wiele cudzoziemcy uczą się naszego języka specjalnie, aby przeczytać Tołstoja i Dostojewskiego w oryginale, a jest jeszcze i zagranicznych autorów… Człowiek podczas (sklep internetowy Banaby) czytania naprawdę duchowo wzbogacony, z nim staje się zastanawiam mówić, miło słuchać go dobrze postawione bogatą chodzi… (Zwróć uwagę na artykuł Mili Aleksandra “Retoryka – jak przekonać człowieka za pomocą słów” na miejscu “Słoneczne ręce”) Jeśli nie potrafisz jasno wyrażać swoje myśli i występują trudności w komunikowaniu się, to ci bardzo pomoże rozwiązać te problemy) ALE! Jeśli rówieśnicy w większości mówi się w slangu (sklep Banaby), który dla oczytanego człowieka, nie przyzwyczaił się siedzieć w internecie (bo “to nuda” i “od niego wszelkie zło, tylko oczy zepsujesz”) lub chodzić “na podwórku”, przestawić się nie tak po prostu. Nawet wstyd przed kolegami staje, gdy nie rozumiesz znaczenia niektórych powiedzonka. Tutaj znowu pojawia się poczucie, że “nie jest z tego świata”.

A zachowanie płci przeciwnej od zachowania książkowych bohaterów różni się po prostu niewymownie, tym bardziej czasy wentylatory z piór, białych rękawiczek i balów odchodzą od nas coraz dalej. Tak, fajnie wiedzieć literaturę i historię, akceptować i szanować doświadczenie przeszłych pokoleń, ale to jest do bezpośredniego stosowania “motywów z książek” i “rodzicielskich lekcji” w życiu trzeba mieć dużej mądrości i cały czas wprowadzać korekty.

Tak i potem trudno jest blisko i długo rozmawiać z człowiekiem, który wie wszystko i stale zdołał pięknych fraz i cytatów (pościel dla dzieci ), jest zbliżona do królewskiego odbioru, gdzie powinno pokazać wiedza, sztuka zachowania i komunikowania się, nie pokazując nikomu i swojej duszy.

Wychodzi na to, trzeba być łatwiejsze i umieć nie tylko pięknie mówić, ale i słuchać, gdy mówi inny. A jak? To nie jest tak po prostu “wyjść z książki” (zresztą, jak i z wirtualnej rzeczywistości) do żywych ludzi, kiedy patrzą ci w oczy i zauważyć wszystkie szczegóły, od pozy do gestu, i czekają na odpowiedzi spojrzenie lub słowo. Odpowiedzi nie przez 5 min, a oto teraz, a nie w bezduszny monitor, gdzie widać tylko zdjęcie, a w oczy żywej osoby. Trudno. Strach przed “coś nie tak” przenosi się z domu i w inne relacje, prześladuje i sama sobie nie odpuszcza. Teraz wiele poznają się w Internecie. Nigdzie nie uciekniesz od tego, nowy trend. Jak uniknąć błędów? Czytaj w artykule “Wirtualne szczęście lub jak poznać w Internecie”.